Vērtēšanai CFLA iesniegts Bolderājas pretplūdu pasākumu projekts

Rīga, 12.okt., LETA. Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir iesniedzis izvērtēšanai Bolderājas pretplūdu pasākumu projektu Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA), aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Solvita Brence.

Domes Pilsētas attīstības komiteja šī gada janvārī pieņēma lēmumu par projekta īstenošanu no Pilsētas infrastruktūras fonda piešķirot finansējumu 295 000 eiro apmērā.

Līdz 10.oktobrim, iekļaujot informāciju par projekta priekšizpēti, būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību pretplūdu pasākumu īstenošanas gaitā, pieteikums bija jāiesniedz izvērtēšanai CFLA, ko departaments arī izdarījis.

Paredzēts, ka CFLA projektu jāizvērtē līdz gada beigām - 29.decembrim.

Kā ziņots, kopumā Bolderājas pretplūdu pasākumu īstenošanai plānots izlietot nepilnus piecus miljonus eiro, piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu. Projektu plānots īstenot četru gadu laikā un būvdarbu projektēšanai nepieciešami 295 000 eiro.

Stipra ziemeļrietumu vēja laikā no Baltijas jūras Rīgas jūras līča Daugavā tiek iepūsts un ieplūst ievērojams ūdens apjoms, tāpēc Daugavā ievērojami paaugstinās ūdens līmenis un Rīgā applūst plašas teritorijas Rītabuļļos, Vakarbuļļos, Ķīpsalā, Trīsciemā, Bolderājā un citur. Vēja radīto uzplūdu draudu novēršanai Bolderājā ir nepieciešams veikt pretplūdu aizsardzības pasākumus, tostarp atjaunojot un izbūvējot aizsargdambjus, izbūvējot caurtekas-regulatorus un paaugstinot ielas.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!